Kursy prowadzone przez Instytut Filozofii

Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego rozpoczyna nabór na dwa kursy – „Filozoficzne warsztaty rozwojowe” oraz „Metody coachingowe w edukacji”.

Pierwszy kurs skierowany jest do osób, które są zainteresowane m.in. samorozwojem i kształtowaniem zdolności komunikacyjnych. Warsztaty stanowią cykl 12 spotkań poświęconych takiej tematyce, jak: rozum i jego granice, spory o naturę ludzką, Absolut/Bóg i problem ateizmu, samopoznanie, problem wolności woli, sztuka dobrego życia. Szczegółowe informacje oraz tematyka zajęć – www.filozofia.us.edu.pl.

„Metody coachingowe w edukacji” to kurs o charakterze doskonalącym, skierowany do nauczycieli szkół wszystkich typów oraz pracowników innych placówek wychowawczo-oświatowych. Zajęcia obejmują wykłady oraz ćwiczenia, które będą miały formę interaktywnych warsztatów. Poprowadzą je wykwalifikowani praktycy. Szczegółowe informacje oraz tematyka zajęć – www.filozofia.us.edu.pl.