16 grudnia 2016 roku Latający Uniwersytet Śląski gościł w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu. Warsztaty poprowadzili pracownicy Uniwersytetu Śląskiego:

• dr hab. Aleksandra Achtelik z Zakładu Teorii i Historii Kultury, która wygłosiła prelekcję pt. „Kultura cywilizacji – wynalazki odrodzeniowe”,
  • dr Bożena Szałasta-Rogowska z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, która wygłosiła wykład nt. „Mity greckie – reaktywacja”,
  • mgr Anna Zalewska z Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, która omówiła zagadnienie pt. „Ciągi liczbowe i ciągi w naturze”.

Latający Uniwersytet Śląski to inicjatywa eduukacyjna uczelni skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Nazwa nawiązuje do nieformalnych instytucji działających na ziemiach polskich w XIX i XX wieku, słynących ze zmieniających się miejsc wykładów. Latający Uniwersytet Śląski to inspirujący wykładowcy, interesujące zajęcia i nowoczesne techniki nauczania, dzięki którym uczniowie skutecznie powtórzą materiał i poszerzą swoją wiedzę.

Plakat promujący Latający Uniwersytet Śląski

„wiadomoscizaglebia.pl” - „Akademicy UŚ w sosnowieckim CKZiU” (17.12.2016).

„sosnowiec.pl” - „Wykładowcy uniwersyteccy w CKZiU” (19.12.2016).