Dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii

21 marca 2014 r. Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego organizuje dzień otwarty. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zasięgnąć informacji na temat studiów, wziąć udział w warsztatach i wykładach, a także zwiedzić wydział i porozmawiać ze studentami oraz pracownikami.

PROGRAM RAMOWY WYDARZENIA

9:00 – Rejestracja uczestników, otwarte stoiska prezentujące ofertę Uniwersytetu Śląskiego (kierunki i specjalności), samorząd studencki i koła naukowe

9:30 – Otwarcie wydarzenia i powitanie gości przez władze Wydziału i Instytutów

9:40 – Przedstawienie kierunku pedagogika i pedagogika specjalna – dr hab. Alina Budniak, Dyrektor Instytutu Pedagogiki

10:00 – Młodzież wobec własnej przyszłości: "po co, jakie i komu" potrzebne jest wykształcenie? – dr hab. Ewa Wysocka

10:20 – Pomaganie ludziom jako sposób życia – dr Adam Roter

10:40 – Psychologia jest wszędzie – prezentacja kierunku studiów – dr Łukasz Jach

11:00 – Psychologia terroryzmu – mgr Maciej Bożek

11:20 – Czas na pytania i przerwa

11:45-13:30 – warsztaty dla uczniów i nauczycieli (dwie tury po 45 minut lub jedna tura 90 minut z przerwą 15 minut) lub możliwość zwiedzania Wydziału ze studentami - przewodnikami. Szczegóły w pliku poniżej.

13:30-14:15 – Dodatkowa możliwość zwiedzania lub udziału w zajęciach w laboratorium

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres zapisy2014@gmail.com.

Honorowy Patronat: Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii, prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Szczegółowy program oraz zaproszenie znajdują się poniżej:

10.02.2014

Spotkanie z nauka - 21 marca - Zaproszenie