Pierwszy wykład w ramach cyklu spotkań „Literatura do szkoły”

„Literatura do szkoły” to cykl spotkań przygotowywany przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego UŚ we współpracy ze śląskimi szkołami ponadgimnazjalnymi. Projekt polega na organizacji w szkołach wykładów otwartych prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu. Dla uczniów udział w nich może być okazją do spotkania z inspirującymi osobami, które pokażą im, że literatura polska potrafi być interesująca, mądra, czasami zabawna.

Wykłady będą się odbywać w piątkowe lub sobotnie popołudnia. Tematem najbliższego spotkania będzie „Ocalony” Tadeusza Różewicza. Wykładowcę – prof. zw. dr. hab. Mariana Kisiela – gościć będzie 28 marca 2014 r. III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00.