Program „Uniwersytet Najlepszych” – rekrutacja uzupełniająca do II edycji

Już 2 września br. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do drugiej edycji programu „Uniwersytet Najlepszych”. Możliwość dołączenia do „Najlepszych” ponownie otrzymają młodzi ludzie spełniający regulaminowe kryterium – osoby uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa oraz Sosnowca. „Uniwersytet Najlepszych” to nowoczesna inicjatywa edukacyjna, której pomysłodawcami są Uniwersytet Śląski i Miasto Katowice. W kolejnej edycji program został rozszerzony o kolejne miasta – wsparcie wyróżniającym się uczniom w roku akademickim 2019/2020 zapewnią również Chorzów oraz Sosnowiec. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej. Główną metodę pracy w „Uniwersytecie Najlepszych” stanowi edukacja spersonalizowana oparta na tutoringu. Tutor, czyli opiekun pomagający w znalezieniu optymalnej ścieżki naukowej i dostosowaniu jej do zainteresowań ucznia, podczas spotkań z uczestnikiem projektu motywuje go do długotrwałej pracy nad rozwojem osobistym i naukowym.

Do programu mogą przystąpić kandydaci, którzy w dniu rozpoczęcia programu będą uczniami VIII klasy szkoły podstawowej lub uczniami szkoły ponadpodstawowej, z wyłączeniem klas maturalnych.

Rekrutacja uzupełniająca dla młodzieży uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa oraz Sosnowca potrwa do 15 września 2019 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej programu – www.uniwersytetnajlepszych.us.edu.pl