Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy 2014”

20 maja 2014 r. ogłoszone zostały wyniki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014”. W 15. jubileuszowej edycji rankingu, przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, oceniono 195 polskich uczelni (88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych). Uniwersytet Śląski zajął 20. pozycję, utrzymując tym samym wynik z roku 2013. W kategorii „Najlepsze uniwersytety” UŚ, podobnie jak w roku ubiegłym, zajął 7. miejsce.

Ranking uczelni akademickich został oparty na 33 kryteriach, podzielonych na 6 grup: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność, warunki studiowania oraz umiędzynarodowienie.

Pełne wyniki rankingu zostały opublikowane w miesięczniku „Perspektywy” i w serwisie internetowym www.ranking.perspektywy.pl, a także na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”.