Spotkanie autorskie z prof. Heleną Synowiec

24 marca 2014 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się spotkanie autorskie z dr hab. prof. UŚ Heleną Synowiec z Wydziału Filologicznego UŚ. Autorka książki pt. ,,Śląska ojczyzna polszczyzna z perspektywy edukacyjnej” opowie o tym, jak dziś w rodzinach śląskich są pielęgnowane i przekazywane dzieciom tradycje regionalne oraz gwara; w jaki sposób nauczyciele mogą wykorzystać gwarowe doświadczenia uczniów w kształceniu językowym oraz jak rozwijać szacunek do śląskiej odmiany dialektalnej w środowiskach językowo zróżnicowanych.

Prof. Helena Synowiec wskaże wielorakie wartości gwary, przybliży jej rolę w wychowaniu językowo-kulturowym młodego pokolenia, zaznajomi z tradycją edukacji regionalnej na Śląsku, przedstawi formy popularyzowania wiedzy o dialekcie śląskim.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Danuta Krzyżyk z Wydziału Filologicznego UŚ.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć rodzice, nauczyciele, młodzież i wszyscy zainteresowani.