Światowy Dzień Zdrowia na UŚ

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centralny Szpital Kliniczny im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach podjęli współpracę w zakresie organizacji obchodów Światowego Dnia Zdrowia – 7 kwietnia 2014 r. Tematem przewodnim będą choroby przenoszone przez wektory.

7 kwietnia 2014 r. w godz. 8.50−9.35 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, aula im. Kazimierza Lepszego) będzie można wysłuchać wykładów specjalistów:

• dr. hab. n. med. Michała Kukli;
  • dr. hab. n. med. Tomasza Wielkoszyńskiego;
  • lek. med. Grzegorza Hudzika (Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny) – „Problem boreliozy i odkleszczowego zapalenia mózgu a działania profilaktyczne Państwowej Inspekcji Sanitarnej w woj. śląskim”.

Wystąpienia będą transmitowane online, dzięki czemu osoby zainteresowane będą mogły wysłuchać wykładu z dowolnego miejsca.

Uczniowie i nauczyciele z II LO im. Emilii Plater oraz gimnazjum w Sosnowcu, I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, I LO im. Karola Miarki w Mikołowie oraz I LO im. Leona Kruczkowskiego w Tychach zadeklarowali chęć uczestniczenia w przedsięwzięciu poprzez oglądanie online wykładów.

Odbiorcami materiału będą przede wszystkim uczniowie śląskich szkół.

Od godz. 8.30 do 11.00 przed rektoratem UŚ ustawione będą stoiska z materiałami informacyjno-promocyjnymi oraz stoisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach, przy których będzie można wykonać pomiar ciśnienia, poziomu cukru i badanie wilgotności skóry, a także przejść kurs pierwszej pomocy.