VIII edycja Święta Liczby Pi

13 i 14 marca 2014 r. (według notacji amerykańskiej 3/14) obchodzone będzie Święto Pi. Proponowaną formą obchodów święta, które przypada 14 marca, jest ósmy już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wydarzenia znajdą się liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy.

Udział w obchodach Święta Liczby Pi mogą wziąć osoby zainteresowane podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, studenci (również innych kierunków), nauczyciele, ale także wszyscy, którzy swoją przygodę z edukacją już dawno skończyli.

Na niektóre z zajęć fizycznych, chemicznych i informatycznych oraz wybrane konkursy obowiązują zapisy poprzez stronę internetową http://swietopi.pl. Wstęp na wszystkie zajęcia matematyczne jest wolny – nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: info@swietopi.pl.