Warsztaty dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, tegorocznych finalistów oraz laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych, Uniwersytet Śląski w Katowicach przygotował bezpłatne warsztaty pt. „Kierunek: własny. Specjalność: realizacja życiowych celów”. Spotkanie prowadzi Alicja Lizurej – specjalistka z zakresu nauk społecznych, doktorantka PAN, zwyciężczyni konkursu na najlepszego mówcę roku 2012 w Silesia Toastmasters, trener Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, psycholog oraz wykładowca akademicki.

Warsztaty, które poprzedzą galę „Śląskich Asów”, odbędą się 3 czerwca 2013 r. o godz. 12.30 w sali seminaryjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a, II piętro). Podczas spotkania uczestnicy poznają swoje mocne i słabe strony oraz dowiedzą się, w jakiej sferze działalności mają największe szanse na odniesienie sukcesu. W programie warsztatów zaplanowano szereg treningów rozwijających umiejętności interpersonalne, uczniowie poznają również techniki utrzymywania wysokiej automotywacji.

Warsztaty inauguracją nowy projekt Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pn. Akademia Liderów UŚ, dedykowany najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych – finalistom oraz laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych.