Współpraca UŚ z III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej

20 lutego 2014 r. o godz. 12.00 w Bielsku-Białej odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współpracy dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. W ramach umowy Wydziały UŚ: Matematyki, Fizyki i Chemii, Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Filologiczny obejmą patronatem III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej.

Uniwersytet Śląski reprezentować będzie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek, który wygłosi również wykład dla licealistów pt. „Tygrys w rękawiczkach”. Ze strony liceum umowę podpisze dyrektor Aleksandra Pękala.

Współpraca dydaktyczna ma na celu umożliwienie licealistom udziału w wykładach, warsztatach, a także konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Śląski. Uczelnia będzie również wspierać szczególnie uzdolnionych uczniów w rozwoju naukowym.