Wyślij kartkę świąteczną z Uniwersytetem Śląskim

15 grudnia (piątek) o godzinie 16:30, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2017 na rynku w Katowicach, odbędzie się akcja „Wyślij kartkę świąteczną z Uniwersytetem Śląskim”. Odwiedzający w tym czasie jarmark będą mogli nadać bezpłatnie uniwersytecką, jubileuszową kartkę świąteczną z życzeniami do swoich bliskich w specjalnie przygotowanym punkcie Uniwersytetu Śląskiego ze skrzynką Poczty Polskiej.

Kartki świąteczne oraz specjalna linia znaczków pocztowych zostały zaprojektowane w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie z okazji obchodów 50-lecia Uczelni. Poza tym na scenie wystąpi Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego ze świątecznym repertuarem. SZPiT powstał w 1969 roku, po to by zrzeszać miłośników folkloru. Studenci na scenie krajowej i zagranicznej prezentują publiczności ludowe tańce i pieśni, zdobywając liczne, prestiżowe nagrody i wyróżnienia. W przerwach między kolędowaniem zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami.

Wydarzenie uświetni swoim występem również Agnieszka Gabryś z zespołem, studentka Arteterapii na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wszyscy chętni będą też mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnej, świątecznej ramce UŚ. Nie zabraknie także uniwersyteckiej maskotki – Usiołka. Współorganizatorem wydarzenia są Jarmarki Śląskie.