Wystawa Interaktywna "Zagadki Optyki"

Bagietka znikająca po zanurzeniu w cieczy, światło lasera uwięzione w strumieniu wody, kalejdoskop, do wnętrza którego można wejść – to tylko kilka z widowiskowych eksperymentów, jakie będą Państwo mieli okazję oglądać na naszej interaktywnej wystawie poświęconej zjawiskom optycznym.

„Instytut Odkrywania Tajemnic” zaprasza dzieci i młodzież wraz z nauczycielami na wyprawę do magicznego świata zjawisk optycznych. Wiedza zdobyta na lekcjach fizyki zostanie dzięki tej wycieczce utrwalona i poparta szeregiem eksperymentów, w których sami zwiedzający będą mogli wziąć udział.

Pragniemy, by uczniowie w pełni zaangażowali się w prezentowaną tematykę i by wyszli z wystawy przekonani, że fizyka to nie tylko trudna nauka dla ścisłych umysłów, ale wszystko to, co nas otacza!

Do wizyty w „Instytucie Odkrywania Tajemnic” zaprasza firma OFF Science - organizator wystawy oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w szczególności Instytut Fizyki, który jest współorganizatorem wystawy.

„Instytut Odkrywania Tajemnic” ma siedzibę w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 4. Wystawa zatytułowana „Zagadki Optyki” będzie otwarta od 5 listopada 2013 roku od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9 do 18.

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub mailową.

Wszystkie dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej: www.zagadki-optyki.edu.pl.

Zapraszamy także na nasz profil na Facebooku.

Zapraszamy także na nasz profil na Facebooku.