XLVI uroczysta inauguracja roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego 2013/2014 odbędzie się w środę 2 października 2013 r. o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, Bankowa 11).

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają społeczność akademicką do udziału w uroczystości.

Uroczystość będzie transmitowana online.

W programie inauguracji przewidziano m.in. przemarsz orszaku z rektoratu na Wydział Nauk Społecznych, immatrykulację studentów oraz wystąpienie przedstawicieli nowo przyjętych studentów i doktorantów, nadanie tytułu Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego profesorowi Wolfgangowi Kleenannowi z Uniwersytetu Duisburg-Essen.
Przemówienie inauguracyjne wygłosi JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Podczas inauguracji wręczona zostanie także nagroda „Pro Scientia et Arte”. Nagrodę przyznaną w uznaniu wybitnych dokonań w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych odbierze prof. zw. dr hab. Jerzy Łuczka z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. Laureat nagrody wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Teleportacja: jeszcze fantastyka czy już rzeczywistość”.