facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wiadomości

Noc Naukowców z Uniwersytetem Śląskim

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego oraz studenci działający w kołach naukowych poprowadzą dla uczniów Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie wykłady, warsztaty i pokazy naukowe.

III Dzień Akademicki w Koperniku

W środę 18 kwietnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w  Będzinie odbędzie się III Dzień Akademicki w Koperniku.

III spotkanie w ramach projektu „Katowice – bo warto”

We wtorek 17 kwietnia 2018 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach odbędzie się trzecie spotkanie w ramach projektu pn. „Katowice – bo warto”, który ma na celu zachęcenie młodzieży do mieszkania i studiowania w Katowicach. Przedsięwzięcie pomyślane zostało jako dyskusje na temat perspektyw pracy, mieszkania, zarobków czy możliwości rozwoju.

Dzień Kariery w X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach

10 kwietnia 2018 roku odbędzie się po raz trzeci organizowany przez X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Katowicach Dzień Kariery. Adresowane do uczniów klas maturalnych wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.30. Spotkanie stanie się okazją do przedstawienia przez uczelnie w formie krótkiej prezentacji swojej oferty dydaktycznej.

III Zagłębiowskie Targi Akademickie

W środę 11 kwietnia 2018 r. w godz. od 10.00 do 13.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 31 odbędą się III Zagłębiowskie Targi Akademickie. Podczas skierowanego głównie do uczniów klas maturalnych wydarzenia swoją ofertę edukacyjną przedstawią uczelnie oraz szkoły policealne z województwa śląskiego.

Kongres Oświaty Katowice 2018

Integracja środowiska pedagogicznego, wzbogacenie wiedzy na temat nowoczesnych metod kształcenia, upowszechnienie rozwiązań służących skutecznej realizacji zadań szkół i placówek edukacyjnych to jedne z celów Kongresu Oświaty Katowice 2018.

15. Węgiel Film Festival

Węgiel Film Festival to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Ideą festiwalu jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata, a także wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół.

Kurs savoir-vivre’u dla najlepszych

Najlepsi uczniowie ze szkół współpracujących z Uniwersytetem Śląskim wezmą udział w kursie savoir-vivre’u, organizowanym dla nich przez śląską uczelnię.

Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie

Uniwersytet Śląski jest współorganizatorem drugiej edycji Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie, które odbędą się 20 marca 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków (tzw. lodowisko, ul. Sportowa 1). 

„Spotkanie z nauką i życiem studenckim” – dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii

W środę 21 marca 2018 roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja „Spotkania z nauką i życiem studenckim”.

UŚ na Festiwalu Wiedzy „Nauka – sposób na sukces”

W piątek16 marca 2018 roku w godz. od 9.00 do 14.30 w Wodzisławiu Śląskim odbywać się będzie Festiwal Wiedzy, którego hasłem przewodnim będzie „Nauka – sposób na sukces”.

Dni otwarte na Uniwersytecie Śląskim

Jak co roku Uniwersytet Śląski organizuje dni otwarte adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w najbliższym czasie podejmować będą decyzję o wyborze kierunków studiów. Dni otwarte stanowią nie tylko okazję do poznania oferty edukacyjnej Uczelni, ale również do odwiedzenia kampusu Uniwersytetu Śląskiego i zobaczenia jak wygląda życie studenta.

W programie dni otwartych organizowane są m.in.:

- wykłady i prelekcje,

- warsztaty,

- wystawy oraz prezentacje prac pracowników i studentów uczelni,

Kiermasz świąteczny w rektoracie UŚ

21 oraz 23 marca 2018 roku na parterze w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) w godzinach od 8.30 do 13.30 odbywać się będzie świąteczny kiermasz prac artystycznych podopiecznych Ośrodka św. Faustyny w Tychach.

X Chorzowski Festiwal Nauki

„Nasze dziedzictwo – nasza przyszłość” to temat przewodni tegorocznej edycji Chorzowskiego Festiwalu Nauki, którego celem jest popularyzacja nauki, promocja najważniejszych osiągnięć technicznych, a także rozbudzenie zainteresowa

Noc Teologów

16 marca 2018 roku w godz.

UŚ na III Targach Firm w Siemianowicach Śląskich

17 marca 2018 roku w Kompleksie Sportowym „Michał” w Siemianowicach Śląskich (ul. Orzeszkowej 1) odbędą się III Targi Firm, których organizatorem jest Gmina Siemianowice Śląskie. Wydarzenie ma na celu wspieranie lokalnej przedsiębiorczości poprzez stworzenie swoistej platformy umożliwiającej nawiązywanie kontaktów między podmiotami gospodarczymi oraz wymiany informacji między lokalnym środowiskiem biznesu, a także umożliwienie nieodpłatnej promocji dla mikro, małych i średnich firm.

Italofonia 2018

19 marca 2018 roku w godzinach od 10.00 do 12.30 w sali Rady 

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Oświęcimiu

15 marca 2018 roku w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych (ul. Bema 8) odbywać się będą Powiatowe Targi Pracy i Edukacji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych, w tym ofertą edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego. Będzie również okazja zapoznania się z ofertami pracy w kraju i za granicą, bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz rozmowy z doradcą zawodowym. Na targi zapraszają Starosta Oświęcimski wraz z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.

Prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego w ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich

We wtorek 13 marca 2018 roku pracownicy Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzą prezentację oferty edukacyjnej dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śląskich. Młodzież będzie miała okazję uzyskać niezbędne informacje na temat kierunków studiów oraz procesu rekrutacji. Na stoisku uczelni dostępne będą także materiały promocyjne. 

Dzień otwarty na Wydziale Artystycznym UŚ

14 marca 2018 roku cieszyński Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego organizuje dzień otwarty.

XII edycja Święta Liczby Pi

W środę 14 marca 2018 roku na 

Podpisanie umowy o współpracy z Zespołem Szkół w Krzepicach

Uniwersytet Śląski nawiąże współpracę dydaktyczno-naukową z Zespołem Szkół w Krzepicach. Podpisanie umowy w tej sprawie odbędzie się we wtorek 6 marca 2018 roku o godz. 12.00 w rektoracie uczelni. Dokument sygnować będą prorektor ds.

Współpraca z V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dąbrowie Górniczej

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej odbędzie się we wtorek 6 marca 2018 roku. Uniwersytet Śląski reprezentować będzie dr Magdalena Półtorak z Wydziału Prawa i Administracji, szkołę – dyrektor Anna Ornat.

III edycja „Przestrzeni humanistyki nie tylko cyfrowej”

2 marca 2018 roku w budynku przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach odbędzie się III edycja warsztatów pt. „Przestrzenie humanistyki nie tylko cyfrowej” – wydarzenia będącego kolejną inicjatywą Wydziału Filologicznego i Stowarzyszenia Przyjaciół Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego Via Linguae. Tym razem udział w nim wezmą czniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Ligonia z Chorzowa. W programie zaplanowano wykład dr Joanny Przyklenk pt. „Z polszczyzną na bakier?!

IX Powiatowa Giełda Szkół Wyższych

9 marca 2018 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu (ul. KEN 3), obędzie się IX Powiatowa Giełda Szkół Wyższych. Wydarzenie kierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy podczas jego trwania będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz zadać nurtujące pytania na temat rekrutacji na studia. W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, którzy na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym udzielać będą informacji na temat studiów oraz szczegółów rekrutacji na studia.

III Bielskie Targi Akademickie

7 marca 2018 roku w auli Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego (ul. Piastowska 21, 43-300 Bielsko-Biała) odbędą się III Bielskie Targi Akademickie. Wydarzenie kierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych.